Logistyka dla branży chemicznej

Stworzyliśmy kompleksowe rozwiązanie logistyczne dla branży chemicznej. Naszym głównym celem było opracowanie logistyki niebezpiecznych substancji chemicznych oraz dostosowanie łańcucha dostaw do potrzeb klienta.

hero
truck

Całkowite bezpieczeństwo

Zapewniliśmy naszemu klientowi w 100% bezpieczny transport oraz przechowanie substancji chemicznych. Bazując na naszym szerokim doświadczeniu w logistyce towarów niebezpiecznych, zaproponowaliśmy rozwiązanie dostosowane na potrzeby branży chemicznej.

Wyzwanie

Naszym wyzwaniem było obniżenie kosztów przy jednoczesnym zachowaniu terminowości i zagwarantowaniu bezpieczeństwa dostaw. Wyspecjalizowane potrzeby klienta wymagały przystosowania infrastruktury do składowania i obsługi materiałów niebezpiecznych. Głównym zadaniem, przed jakim stanęliśmy, była organizacja transportu materiałów niebezpiecznych w kontrolowanej temperaturze (FTL i LTL), konfekcja towarów ADR oraz sprawne zarządzanie zasobami magazynowymi pod kątem daty ważności i numeru partii.

Rozwiązanie

Przy współpracy z klientem, od podstaw ułożyliśmy nowy proces do zarządzania zasobami logistycznymi. Przeprowadziliśmy pełną integrację systemu klienta z oprogramowaniem do zarządzania magazynem (WMS), co pozwoliło na kontrolę stanów magazynowych, bezpośrednie przekazywanie zleceń, codzienne raportowanie dostaw oraz opracowanie i ustandaryzowanie procedur przyjęcia, wydania i konfekcji. Kolejnym krokiem było przystosowanie infrastruktury do wymogów klienta. Zadbaliśmy też o podpisanie umów z przewoźnikami obsługującymi pełnopojazdowy oraz drobnicowy transport towarów niebezpiecznych.

Efekt

Podjęte przez nas działania wyeliminowały błędy komunikacyjne z przeszłość i pozwoliły na wdrożenie naszych sprawdzonych rozwiązań logistycznych. W efekcie udało nam się w pełni zoptymalizować proces transportu i przechowywania materiałów niebezpiecznych, co przyniosło naszemu klientowi wymierne korzyści, tj. poprawa komunikacji z operatorem, czy skrócenie czasu konfekcji.

99%

Eliminacja błędów w łańcuchu dostaw

100%

Zwiększenie terminowości przewozów

100%

Usprawnienia procesów logistycznych

Dlaczego warto z nami współpracować?

Jesteśmy rzetelną firmą, która do każdej współpracy podchodzi partnersko. Nasz zespół zadba o całkowite bezpieczeństwo podczas przechowywania oraz transportu nawet najbardziej wymagających produktów. Dla nas nie ma zleceń nie do zrealizowania!

Nasi partnerzy

Dzięki owocnej współpracy z klientami z wielu branż możemy rozwijać nasze imperium transportowo-logistyczne i ulepszać jakość naszych usług.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami!

Napisz do nas

Imię i nazwisko

Telefon

E-mail

KLIENT

caret

Wiadomość

Wysyłając formularz kontaktowy oświadczasz, że zapo...

zobacz więcej

caret